Според стилот на познатите: 5 едноставни фризури за секоја пригода

Се подготвувате за излегување или за состанок? Шминката, облеката и косата се дел од нештата на кои секоја девојка и жена посветува внимание пред секое излегување. Велат дека секогаш жената треба да има уредна коса и фризура во секој миг, па затоа МакМода пребарауваше и ви претставува пет фризури кои лесно можете да ги направите пред домашното огледало.

Познатата манекенка и актерка Rosie Huntington – Whiteley, ја поврзуваат со едноставните, но ефектни фризури кои се вистински погодок. Кога се размислувате како да се дотерате за следното излегување, потсетете се на овие лесни предлози од нејзиниот Инстаграм профил и направете ја вашата омилена фризура.

Фризура со ниско лесно фатено репче за дневни прошетки 
Права пеглана коса за попладневни или вечерни прошетки
Лесна и едноставна полу-пунџа која одговара за излегувања во клубот со пријателите
Лелеава и кадрава коса за состаноци со саканиот
Собрана коса во пунџа во плетенка стил која совршено одговара за специјални пригоди и прослави

x

Check Also

Професор Павлидис, првпат гостин предавач во Македонија – Предавање на тема „Булинг на работното место”

Предавањето во организација на Македонската асоцијација на човечки ресурси и на тема ...