Спречете го опаѓањето на косата со помош на лаванда

Имате проблем со опаѓање на косата?

Пробајте го овој делотворен рецепт кој може да го подговите дома.

Рецепт

Земете 15 грама суви цветови лаванда и помешајте ги со 25 грама суви цветови од камилица. Залијте ги со 3 литри вода и варете ги додека зоврие. Потоа исцедете и изладете, па во добиениот чај додадете уште 50 мл лимонов сок.

Вака подготвениот лек нанесувајте го на коса, оставете да отстои, па потоа измијте ја косата. По извесно време косата видно ќе се подобри, ќе престане да опаѓа и ќе стане сјајна и лелеава.

x

Check Also

Супермоделките Ирина Шајк и Џоан Смолс во нова кампања на Викторија сикрет Bombshell 

Bombshell е нов парфем од популарната марка за долна облека Викторија сикрет. За ...