Сребрен тренд: Светкави модни парчиња на кои не можеме да им одолееме

Сребрениот тренд годинава допрва ќе зема залет, почнувајќи од пролетните и летните колекции на популарните модни марки, за во есен/зима 2017 да стане доминантен на улиците.

Го видовме во есенските колекции на Пако Рабан, Сен Лоран, Маргиела, Ботега Венета, Кристофер Кејн, Шанел, Миу Миу, Мајкл Корс, Изабел Маран и Долче и Габана – сребрено со светки или пак без нив, сепак модни парчиња како да се донесени од иднината.

Доколку сте расположени оваа пролет/лето да го фатите трендот – еве неколку идеи за футуристички модни парчиња.

x

Check Also

УЛОВЕН МИЛИОНОТ ОД ИНСТАНТ ЛОЗОТ ЗЛАТНА РИПКА ВО ПРИЛЕП

Инстант лозот Златна Рипка и во својата 6та серија продолжува да радува ...