Среќен роденден: Една година со „М Кар“ и 100 години на марката BMW

 

Увозникот за BMW и MINI во Македонија и Косово, компанијата М Кар вчера прослави една година постоење на својот продажно – сервисен центар и воедно ја одбележа стогодишнината на брендот BMW. Светскиот бренд кој има произведено најмногу револуционерни автомобили од било која друга марка во својата класа, оваа година прослави 100 години лидерство во иновации, истражување и развој и му претстави на светот како ќе изгледа иднината на автомобилската индустрија.

nik_4158

Во рамките на роденденскиот настан „М Кар отворени врати“, присутните гости имаа можност да се запознаат со целосното работење на продажниот – сервисен центар на BMW и MINI во Македонија, да ги тестираат перформансите на новите BMW и MINI модели и да ги доживеат најсовремените технологии и иновации во автомобилскиот свет. На настанот беше претставен новиот BMW X5 iPerformance модел, со кој М Кар за прв пат во Македонија воведува употреба на електрични возила, базирани на прогресивната Plyg-in hybrid технологија, во насока на заштита на животната средина и економска заштеда. Роденденската програмата, достојна за премиум брендовите и креирана да ги задоволи сите очекувања, изобилуваше со многу новитети од светот на BMW и MINI, интерактивни презентации, награди и изненадувања за сите посетители.  По повод стогодишнината на BMW, M Kар промовираше акциски понуди за BMW и MINI возила за нарачки до крајот на годината, а сервисниот центар на М Кар им нуди можност на сите BMW и МINI сопственици, сервисен преглед „360 степени“ за само 100 денари.

nik_4171

Како најмлада компанија во автомобилската индустрија во Македонија,за нејзиното  кратко постоење M Kar успеа повторно да ја воспостави премиум позицијата на пазарот за брендовите BMW и MINI. Работејќи со  искусен, обучен и посветен тим, во својот целосно оперативен, современо опремен сервисен  центар, веќе една година им овозможува на сопствениците на овие возила сигурен, врвен сервис и постојана поддршка.

nik_4282

Увозникот за краток период  успеа да ја врати довербата  и задоволство на потрошувачите и активно ги реализира зацртаните планови, целејќи кон највисоките стандарди за грижа на корисници.

nik_4212

nik_4037

На роденденската прослава премиерно беа претставени новата серија 3 GT, модел кој својата светска премиера тукушто ја доживеа на саемот во Париз и BMW X5 xDrive40e iPerformance. Дел од достигнувањата и премиерите во изминатата година беа промоцијата на новите модели на BMW Серија 7 и BMW X1,  веднаш по  минатогодишната премиера во Франкфурт. BMW X1 беше прогласен за “SUV на годината во Македонија” за 2016, додека целото семејство BMW X модели беше промовирано пред македонската јавност оваа пролет, каде посетителите имаа уникатно задоволство да ја  тестираат xDrive технологијата на возбудлива off road рута,   во рамките на „BMW Generation X roadshow 2016“.  Покрај X моделите, на „Generation X roadshow“ за прв пат пред македонската јавност беше презентиран и ексклузивниот BMW M2 Coupe.

nik_4316

Компанијата М Кар е постојано посветена на своите клиенти. Посетителите на роденденската прослава Таа нуди поволни финансиски услови за потенцијалните купувачи и посветеност со што ја зацврстува довербата на сегашните клиенти. Тековната кампања на М Кар во соработка со Централно Кооперативна Банка со само 4,4% каматна стапка, без дополнителни трошоци им нуди можност на сите заинтересирани купувачи да дојдат полесно до своето ново BMW или MINI возило.

nik_4006

nik_4058

nik_4003

nik_3989

nik_3925

nik_4256

 

x

Check Also

Промоција на „Јас сум Цако“ од Александар Матовски – Цако во кино „Фросина“   

Промоција на стихозбирката „Јас сум Цако“ од Александар Матовски – Цако, ќе ...