Стадлејдис нова колекција на очила за сонце на Версаче

Очигледно украсувањето на рамките на очилата е хит за ова лето.

 

 

versace-cat-eye-nero

Црните мачкасти наочари од новата колекција на Версаче

 

Неколку светски марки лансираа очила за сонце  со украси на рамките – од штрасови, полудраги камчиња па се до дијаманти. Ова се неколку модели од најновата колекцијата Стадлејдис (Studladies) на Версаче (Versace).

ersace-studladies

 

Шик, нема што.

x

Check Also

Класично сина – боја на 2020 година според „Пантоне“

Италијанскиот Институт за бои, престижниот „Пантоне“ ја објави бојата на годината која ...