Со стил 8 часа на работа

На работа поминуваме повеќе од 8 часа, па зошто тогаш да не бидеме секогаш дотерани?

 slika 99999999

Деловната гардероба отсекогаш била предмет на дискусија во светот на модата. Особено во бизнис средините кои немаат дефиниран кодекс на облекување,  тешко е да се одреди што е пристојно , а што не  доаѓа во предвид.

Но некако се чини дека се повеќе не постои никаква разлика меѓу изгледот за работа и облекувањето за во кафуле и секојдневната прошетка. Особено, ако се знае дека  на работа поминуваме повеќе од 8 часа на ден и обично веднаш одиме во град, ако имаме нешто планирано, нашата облека треба да биде атрактивна за двете прилики.

slika 123

За такво нешто не треба многу да се експериментира. Доволно е во вашата гардероба да имате добро палто, квалитетни „цигара“ панталони, кошула, атрактивен фустан и добри салонки. Исто така, боите и принтот не треба да ги избегнувате. Погрешно е да се верува дека неутралната палета е идеална за деловна гардероба.

Ви сугерираме неколку модни предлози кои можат да ви помогнат уште утре сами да се стилизирате себе за на работа во една атрактивна облека. Овојпат инспирирани од „Ѓаволот носи Прада“.

slika 23452345

slika 567

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (26.јули – 2.август): Стрелци, издржете! Невидена страст за Лавовите

Оваа недела планетата Венера во знакот на Близнаци ќе продолжи да носи ...