Што открива обликот на вашите гради, според теоријата на сексологот Пјетро Лоренцони ?

Обликот и големината на градите може многу да ни каже за личноста на жената, како и за нејзините сексуални преференции, тврди италијанскиот сексолог Пјетро Лоренцони. Тој ги класифицира типовите на гради по обликот на овошје, а на вас е да проверите колку има вистина во неговите појаснувања.

Диња

Жените со големи, округли гради често се доживуваат како мајчински типови, но тоа е далеку од вистината. Жените со ваквите гради се хедонисти кога станува збор за храната, сакаат другите да им завидуваат, додека сексот го сакаат нешто помалку.

Лимон

Машките кои сакаат поживи жени треба да бираат жени со облик на гради како лимон, подигнати и заоблени. Тие уживаат во секс, полни се со живот и знаат да се пошегуваат на своја сметка. Сакаат врамнотежен живот без многу изненадувања.

Ананас

Овални гради имаат интелигентни жени со добра кариера кои се романтични и верни. Тој кој ќе го освои нејзиното срце нема толку лесно да го загуби. Сексот го сакаат умерено.

Грејпфрут

Подигнати и цврсти гради исто така не се добар знак за секс. Таквите жени изгледаат еротски, но всушност се срамежливи. Со задоволство ќе го разгалат партнерот, но не и со секс бидејќи сакаат само да се галат.

Портокал

Дури ни жена со гради во облик на портокал нема да знае да ги потпали страстите во кревет. Самоуверена е и ги знае своите цели, но сексот не ја интересира. Повеќе е заинтересирана за разговор.

Цреша

Жените со мали гради чиј облик е на цреша се забавни, многу возбудливи и интелигентни. За секојдневниот живот се совршени партнерки, а исто така и за возбудлив и непредвидлив одмор. Својот авантуристички дух го внесуваат и во водењето љубов.

Круша

Жената со малку неправилен облик на гради сака да води љубов во сите облици. Истовремено може да биде многу религиозна, но и склона кон неверство.

x

Check Also

МЕТЕО СО СЛАВЧО&ЗДРАВЈЕ: Следува значителна промена на времето, внимавајте на недостатокот на енергија!

Во последните десетина години сме сведоци на нагли промени на времето. Сезоните ...