Stradivarius се фокусира на природата во новата колекција за пролет/лето 2019 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделот Ана Мила Гајенз е главно лице во кампањата на Stradivarius за колекцијата пролет/лето 2019. 

Шпанската модна марка Stradivarius се фокусира на природата во колекцијата дизајнирана за топлите денови насловене „Елементс“. Фотосесијата е реализирана од фотографското дуо Бела Адлер и Салвадор Фреснеда. Неутрални нијанси, карираните материјали и тексасот преовладуваат на моделите.Од модните додатоци, тука се трендовските каубојски чизмички, плетените чанти и лсманите шапки. Погледнете ја колекцијата во продолжение. 

x

Check Also

Отворање на нови продавници Parfois во Тетово и Битола

Вашиот омилен протугалски бренд за асесоари Parfois – поблиску до вас! Сега, со ...