Судот: Анџелина Џоли мора да му ги дава децата секој втор ден на Пит

Судијата се изјаснил дека Анџелина Џоли мора да му дозволи на нејзиниот иден екс сопруг Бред Пит почести посети на нивните шест деца, пред Судот да го потпише пераментниот договор.

Според „Бласт“, овие чести средби на Пит со децата сега треба да бидат секој втор ден по четири часа за време на деновите кога одат во училиште, и 12 часа во деновите кога не одат в училиште.

Комплицираната разводна парница продолжува и понатаму, а следното судење е закажано за 21-ви август.

Инаку, неодамна Џоли го обвини Пит дека тој воопшто не се грижи за нивните деца и не им плаќа алиментација, додека Бред Пит возврати со изјава дека на Џоли и дал 8 милиони долари за да и помогне да купи куќа.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...