Супермоделите Ања и Едита во страсна врска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Љубителите на модата сигурно слушнале за прекрасните модели Ања Рубик и Едита Вилкевичиут, а оние кои не чуле – ќе слушнат.

anja 8

Во октомвриското издание на парискиот Вог двете манекенки се претставени во страсна врска. Но, подоцна се вклучува и трет човек. Страсниот триаголник е инспириран од фотографската приказна на Хелмут Њутн „Француска ривиера“.

anja 7

Овојпат за приказната е одговорен Марио Тестино.

 

Меѓу страста на Ања и Едита се провлекуваат парчиња облека од новите колекции  на Џорџо Армани, Салваторе Ферагамо, Шанел, Долче и Габана, Емануел Унгаро и Селин.

anja 2

anja 3

anja 4

 

anja 6

 

anja 10

 

 

anja 13

 

anja 15

 

 

 

x

Check Also

Кара и Кендал во страсна прегратка за „Лав“

Оваа страсна прегратка е за насловната страница на февруарскиот број на Лав ...