Супермоделите на едно место: Погледнете го календарот на Карин Ројтфелд

Најбараните супермодели се собраа на едно место за да позираат за Календарот за Харперс Базар организиран од популарната уредничка, поранешна уредничка на Вог Франција, а сега на Харперс Базар, Карин Ројтфелд.

Фотографка е Бријана Капоци пред чиј објектив позираат Ирина Шаик, Алек Век, МаријаКарла Босконо, Даутцен Крус, Синди Крафорд, Анок Јаи, Мис Фејм, Кендис Свонепул, Крис Грикаите, Каролин Марфи и Стела Максвел. Резултат? Неверојатна енергија и сексапилност.

Средствата од продажба на календарот и маичките со принт фотографии од убавиците, ќе одат во добротворни цели.

 

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...