Супермоделите од 90-те на 7 насловни страници (ФОТО)

Руското издание на списанието Интервју носи 7 насловни страници на кои се појавуваат 7-те најпознати супермодели од 90-те години.

model 7

Уредниците на руското издание на Интервју ги собраа на едно место 7-те супермодели од 90-те години.

model 1

Така од насловните страници блескаат Наоми, Амбер Валета, Кристи Тарлинготн, Линда Евангелиста, Стефани Сејмур, Кејт Мос и една манекенка од поновата генерација – Дарија Вербови.

model 2

Фотографиите се направени во црна бела техника, стилизирани во парчиња од црна кожа,  а проследени се со интервју и анегдоти од супермоделите.

model 3

model 6

model 4

model 5

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...