Супермоделите одговорија на ледениот предизвик: На која најдобро и стои кофата?

Добар дел од славните модели одговорија на ледениот предизвик поливајќи се со кофа со студена вода или мраз.

kofa1

 

Феноменот наречен Ice Bucket Challenge продолжува, а славните модели не останаа без одговор на овој предизвик.

Од Кејт Мос, Наоми Кемпбел, Кристи Тарлинготн, Синди Крафорд до Кејт Аптон, Роси Хантингтон Вајтли, Ен Ви и Изабели Фонтана…

Некои тоа го направија во костими за капење, други во секси маички, па погледот „паѓа“ главно на нивните убави тела. Очигледно на сите добро им стојат и костимите и влажните маички, ама на која надобро и стои кофата?

Изабели Фонтана, Роси Хантингтон Вајтли, Кристи Тарлингтон, Наоми и Синди Крафорд

Кејт Мос

Кејт Аптон

Кара Делевињ

Карли Клос

Алесандра Амброзио

 

 

 

 

 

x

Check Also

Мрзлив викенд е да си шопингуваш од дома преку апликација на -15%

Недела е прекрасен ден да си бидете дома, да си уживате сами, ...