Супермоделката Наоми со нова фризура, инспирирајте се

Наоми Кемпбел во модниот свет е позната како супермодел со најголема моќ за трансформација. Таа беше кралица на Париската модна недела 2019 година, а нејзиниот најнов изглед што го покажа на модната ревија на „Валентино“ го „збрлаве“ Интенетот.

Црната Венера се збогува со својата долга коса во чоколадна нијанса и се пострижа кусо, покажувајќи како кусата коса може да биде мало ремек-дело во согласност со трендовите за есен/зима 2019.

Ваквата боб фризура им прилега на сите оние кои имаат високо чело и не многу овално лице.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...