Супермоделката Сара Сампајо ги покажува несовршеностите на своето тело (ВИДЕО)

Ако го погледнете нејзиниот профил на Инстаграм, многу добро можете да видите: Сара Сампајо е во топ форма. Заслуга? Таа доаѓа од генетско наследство и вежбање, но исто така и од мали, но клучни трикови.

Португалскиот супермодел и ангел на Викторија сикрет, открива во една од своите најнови објави дека нејзиното телот не е совршено, со цел да го поттикне “боди позитив“ движењето и размислувањето кај девојките.

„Бидете љубезни и толерантни кон телото што се менува“, забележа супермоделката.

29-годишната Сара Сампајо веќе долго време објаснува дека убавината е пропорционална на односот што некој го има со самиот себе. Правило број еден за шарм е да не се обидувате по секоја цена да бидете како другите, број два е да се извежбате да ги прифатите несовршеностите и промените на телото што ги носи времето.

За да пристапи со исклучителна јасност кон своите следбенички на Инстаграм, и без премногу зборови, португалскиот супермодел и актерка ги покажува малите, но многу важни трикчиња кои ја менуваат перцепцијата на обликот на телото во еден момент, дури и на тело – на прв поглед – совршено како нејзиното.

Видеото погледнете го – ТУКА. 

x

Check Also

Што мислите за новиот имиџ на Џенифер Лопез, со суперкратка коса?

На насловната страница на мартовското издание на модното списание „Алур“, Џенифер Лопез ...