Супермодерна џинс колекција од супермоделот Миранда Кер

Супермоделот Миранда Кер ја лансираше колекцијата на џинс, дизајнирана од неа. Капсулната колекција Mother Denim содржи 12 модни парчиња во кежуал-шик стил, од комбинезонки до фармерки и кошули.

Профитот од колекцијата ќе биде дониран на Фондацијата на австралијанската болница за жени, за развој на проектот за грижа за предвремено родени деца и мајките.

Цените на модните парчиња од колекцијата се движат од  205 до 325 долари, а се предвидува дека целата колекција ќе биде продадена за многу брзо време.

 

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...