Суперзабавна кампања на Москино за пролетната сезона

Модните ѕвезди Адут Акех, Каја Гербер, Бела и Џиџи Хадид, и Имаан Хамам се лица на кампањата пролет-лето 2020 година на секогаш оригиналните Москино. 
За потребите на кампањата Москино прави супербенд составен од познати модели. Резултатот се енергични, креативни снимки и фотосесија, овековечени од популарниот фотограф Стивен Мејсел. Убавиците позираат во облека со смел принт и шарени чевли, дизајни на генијалниот Џереми Скот. Силуетите се инспирирани од 80-тите години.

 

x

Check Also

Изглед на денот: Синиот миди фустан на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на нејзиниот прв пост-карантински настан LIVE за одбележување ...