Супермоделот Бар Рафаели се омажи

Миленичката на Спортс Илустрејтид и нејзиниот вереник Ади Езра си ги разменија прстените пред 300 гости од семејството и пријатели, во Кармел Форест Спа ресотрот во Хаифа, Израел.

bar 1

30 годишната Рафаели беше облечена во венчаница од модната марка Chloé.

Познатиот израелски пејач Шломи Шабат на церемонијата ја пееше песната „The Beginning Of the World”.

Бар Рафаели и Ади Езра се верија во март со церемонија која чинела 330 000 долари.

x

Check Also

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три ...