Свечена колекција: Лу Дуајон позира во новата кампања на &Other Stories

Француската глумица и пејачка Лу Дуајон е главното лице во новата кампања на &Other Stories. Самата колекција е инспирирана од стилот на Дуајон.

Колекцијата е дизајнирана за празничната сезона и содржи плишани фустани и костуми, кожени панталони и свечени кошули.

„Стилот на колекцијата е многу сличен на мојот. Постојано сум во плишани модни парчиња, најчесто во плишани панталони и бела кошула. Секогаш сум била инспирирана од машкиот стил на 70-те години“, објаснува глумицата.

x

Check Also

 & Other Stories им даде предност на пастелните нијанси

Без разлика на сезоната, пастелните нијанси се секогаш во тренд. Модната марка  & ...