Свечени фустанчиња од H&M за летните забави (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Летната сезона на забави е пред нас, а модната марка H&M ни нуди низа интересни модни решенија.

Новиот тренди водич од H&M е насловен ‘All Dressed Up’ и се фокусира на фустаните дизајнирани за свечени прилики или за коктели и забави.

Моделите се трендовски, лесни за носење и ги задоволуваат различните вкусови – од фустани со макси должини до мини и секси дизајни.

Комбинирајте ги со шик сандали на висока потпетица и малку накит за елегантен изглед.

x

Check Also

Подготвувате вечера за Valentine’s Day или Св. Трифун? Имаме идеи како да ја уредите масата со стил!

Подготвувате вкусна вечера за утрешната прослава за Valentine’s Day? Или повеќе преферирате ...