Тег архиви: 1 година

Levi’s го прослави првиот роденден во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Легендарниот бренд Levi’s живее со Скопје и прослави 1 година.  Во саботата ( 21.09.2019), скопјани беа дел од еден поинаков настан организиран во продавницата Levi’s во Скопје Сити мол. Сите заедно уживаа во урбаната атмосфера, одлична храна, тематски пијалок и евергрин парчињата со ...

Повеќе »

Среќен роденден: Една година со „М Кар“ и 100 години на марката BMW

  Увозникот за BMW и MINI во Македонија и Косово, компанијата М Кар вчера прослави една година постоење на својот продажно – сервисен центар и воедно ја одбележа стогодишнината на брендот BMW. Светскиот бренд кој има произведено најмногу револуционерни автомобили ...

Повеќе »

Капитол мол го прослави првиот роденден

Капитол мол го прослави првиот роденден со бројни подароци за своите потрошувачи   Трговскиот центар со европски шмек, кој пред сѐ се перцепира како семејно ориентиран и уникатен во пристапот до своите потрошувачи, Капитол мол, прославува една година од своето ...

Повеќе »