Tag Archives: 10 начини

10 начини како да носиме ролка оваа есен/зима

Во зависност од бојата, должината, предивензионираноста или класичноста на моделот, ролките ги комбинираме годинава на повеќе различни начини заедно со останатите трендовски модни парчиња. Ефектот е одличен кога ролките ги носиме со плисирани сукњи (особено оние во металик боја), под волнениот ...

Read More »

10 делотворни начини да се ослободите од стресот

Како можете да го подобрите своето расположение на сосема природен начин после еден стресен ден. 1. Вдишете етерично масло од лаванда На мало парче памук капнете неколку капки етерично масло од лаванда, приближете го кон косата и вдишете неколку минути. ...

Read More »

Брускета на 10 различни начини

Италијанскиот тост се нарекува брускета, а нам ни е најпозната онаа која се прави со печено лепче, свежи домати и кашкавал. Но, Италијанците брускетата ја прават на десетици различни начини, служејќи се со различни намирници, а овие 10 се навистина ...

Read More »

Улична мода: 10 нови начини со што да ги носите фармерките

Кога џинсот е во прашање, сите комбинации се дозволени, но некои се повеќе успешни. Инспирирајте се од „уличниот“ стил на познатите личности како тие го носат џинсот на улиците на светските метрополи. 1. Моделот и глумица Кара Делевињ пристигна на ...

Read More »