Тег архиви: 2015

10 најлоши фотошоп-интервенции во 2015

Очигледно фотошоп-интервенциите не мислат уште да заминат од модниот свет, и покрај обидите од некои списанија во изминатата година да форсираат поприроден изглед. Да се потсетиме на 10-те фотошоп катастрофи во 2015 година. Августиот број на Вог Австралија на насловната ...

Повеќе »

Топ 3 најпопуларни чевли во 2015 година

Мокасините со крзно на Гучи го променија поимањето за зимската мода. Отсега, зиме може да носите отворени мокасини, се разбира доколку тие се одвнатре исполнети со крзно. Ланскиот хит меѓу чевлите, сандалите со нитни на ремчето, дизајнирани од Валентино, останаа ...

Повеќе »

Трендови на шалови – есен/зима 2015

Омилениот моден додаток за студените денови, шалот, оваа сезона може да го носите онака како што сугерира Прабал Гурунг, цврсто завиткан околу вратот во неколку слоеви, или пак, како што форсираат модните трендови кои ни ги носат Етро, Кензо и ...

Повеќе »

Модното шоу на Викторија сикрет со многу изненадувања

На 8 декември некои ќе можат да го гледаат на сателитските канали емитувањето на големото годишно шоу на Викторија сикрет. Како и секоја година и овојпат, освен прекрасните анѓели, сцената ќе ја красат и популарни пејачи. Листата на гости кои ...

Повеќе »

Елена Анѓеловска – Мис на Македонија 2015 за Мис Глоуб

Заврши изборот на Мис на Македонија за Мис Глоуб, победничка е 21-годишната Елена Анѓеловска. По двомесечна турнеја низ Македонија, вчера во хотел Романтик на Велешко Езеро се одржа големото финале на кое се претставија најубавите кандидатки од целата држава. Победи ...

Повеќе »

Изглед на денот: Дајан Кругер на Филмскиот фестивал во Венеција

  Глумицата излезе од италијанското такси на вода облечена во црно-бел комплет со цветови составен од два дела од Ресорт Такун колекцијата за 2016 година. Изгледот го надополни со црна чанта и рамни сандали сосема соодветни за одење низ специфичната ...

Повеќе »

Топ 3 летни трендови кои остануваат во мода и оваа есен

Летото е на крајот, но пред да ја спакувате вашата летна гардероба и сместите некаде повисоко во гардероберот, неколку омилени парчиња кои ги носевте ова лето, оставете ги поблиску на дофатот на раката. Зашто нивниот „рок на траење“ не е ...

Повеќе »

10 најпопуларни парфеми во 2015 година (за сега)

Психолозите тврдат дека мирисот не делува само на чувствата туку и на психата: мирисите можат да побудат сеќавања или силно да делуваат на нашето расположение. Изборот на вашиот парфем може да предизвика привлечност па дури и одбивност кај оние кои се ...

Повеќе »

Три титули за Македонија на Мис и Мистер Гранд Си Галакси

Минатиот петок во Пловдив, Бугарија, се одржа финалето на изборот за Мис и Мистер Grand Sea Galaxy 2015. Македонија на изборот за мис ја претставуваат 18-годишните Ана Трајковска од Тетово и Ангела Василевска од Скопје, а на изборот за мистер ...

Повеќе »

Невестинската колекција чевли на Сара Џесика Паркер е неверојатно секси

Глумицата и дизајнерка на чевли Сара Џесика Паркер ја претстави новата колекција на чевли која е инспирирана од популарната тв-серија „Сексот и градот“. Новите модели на чевли со потпис на Сара Џесика Паркер неверојатно потсетуваат на чевлите на Маноло Бланик ...

Повеќе »