Тег архиви: 2016/2017

Животот е сон: Marella колекција зима 2016/2017

За новата колекција на Marella позира топ моделот Миранда Кер. По соработката со Карли Клос, која траеше две сезони, италијанската модна марка одлучи да ја ангажира Австралијанката Кер. Фотографирана од Рајан Мек Гингли, Миранда позира во атмосфера која потсетува на сон, ...

Повеќе »

13 модели на џемпери што ги носиме оваа есен/зима

Џемперите, како неопходно парче облека за студените денови, внимателно ги одбираме за да имаме можност да ги носиме во најразлични комбинации, и со панталони како и со џинс, но и со сукњи па дури и над фустани. За среќа, понудата ...

Повеќе »

Зимска колекција од H&M: Плис, плиш и парки

H&M  ја претстави зимската колекција која е топла, практична за носење и со модерен изглед. Од боите доминираат маслинестата, сивата, црната и метално-сјајната, а меѓу моделите – блузите со ефектни ракави, плисираните сукњи, плишаните панталони и зелените парки со крзненце. ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет ја претставија божиќната колекција „Бјутифул“

За претстојните божиќни и новогодишни празници, модната марка за долна облека Викторија сикрет ја претстави колекцијата на нови градници насловена „Beautiful“. Ангелите Џасмин Тукс, Тејлор Хил, Стела Максвел и Сара Сампајо позираа во новата рекламна кампања, која освен фотосесија вклучува ...

Повеќе »

Едвај ја чекаме зимата со MANGO

Подготвени сте за зимските денови? Ние да, и едвај ја чекаме зимата поради модните парчиња од новата колекција есен/зима 2016/17 на Манго. Новата кампања на Манго снимена во Шпанија е вистински колач за сите обожаватели на брендот. За потребите на ...

Повеќе »