Tag Archives: 2017

Викторија сикрет го најави датумот на големото модно шоу

По минатогодишното модно шоу кое се одржа во Париз, популарната марка за долна облека Викторија сикрет ја најави годинешната голема ревија која ќе се случува за првпат во Азија, односно во Шангај, Кина. Спектакуларната ревија ќе има телевизиски пренос во ...

Read More »

5 модели на елегантни комбинезони од есенските колекции

Ги сакаме бидејќи се практични и ни го скратуваат времето на размислување за комбинации – зашто доволни се само тие на нас! На наше задоволство, есенските колекции на популарните модни марки нудат различни модели на комбинезонки, па дури и тексас-комбинезони, ...

Read More »

Што ни носи MASSIMO DUTTI за почетокот на есента

Новата колекција на модната марка MASSIMO DUTTI се состои од сестрани модни парчиња со класичен изглед. Акцентот е на неутралните бои, особено на црната и белата боја, а нијансите на темно-сина и темно-црвена се совршени за деловните модни комбинации. И со ...

Read More »

Во продавниците Carter`s започна попустот од 30 отсто на летната колекција

Модни парчиња и додатоци од колекцијата лето 2017 на Carter`s сега може да купите со попуст од 30%. Искористете ја паметната можност за шопинг и дотерајте ги најмилите по последен тренд. Се гледаме во Carter`s – Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро ...

Read More »

La Piscine – Нова колекција од PARFOIS совршена за летните денови

Инспирирана од 50-тите и 60-тите години, колекцијата La Piscine се појавувва како клучна тема за летните денови. Сцената на познатите Молитор базени во Париз, каде доминираат боите е главна инспирација за колекцијата која нè носи во ретро-лето полно со геометриски ...

Read More »

Лето со новата колекција на Max Mara

Италијанската модна марка Max Mara повторно се „здружи“ со фотографот Стивен Меисел за кампањата на летната ready-to-wear колекција. Додека во минатата кампања главно лице беше популарната манекенка Џиџи Хадид, сега гледаме ново лице – моделот Фарета. Колекцијата е инспирирана од 90-те ...

Read More »

Топ 5 фустанчиња од GUESS по кои сме луди!

Колекцијата на GUESS за пролет/лето 2017 изобилува со прекрасни модели на фустанчиња, кое од кое поубаво! Доминантни се карнерите, спуштените раменици, принтовите со цвеќиња и нагласената колоритност. Во разноличната понуда се наоѓаат мини и макси модели, кои лесно се трансформираат за ...

Read More »

Евровизија 2017: Топ 3 најзгодни пејачи за кои ќе навиваме

Доколку следите Евровизија, сигурно сте запознаени со три машки имиња кои освен што пејат добро изгледаат многу добро. Како и стајлингот, изгледот на сцената придонесува за успехот на еден претставник, а овие тројца фраери „немаат гајле“ кога се во прашање ...

Read More »

Нова уметничка колекција од „Икеа“

Во продавниците на IKEA низ светот е достапна во продажба новата колекција насловена ART EVENT 2017. Колекцијата во фокус ги става постерите од 12-мина славни уметници кои се изразуваат преку цртежи. Целта е уметноста да биде достапна за секого, односно ...

Read More »

Урбано лето со новата колекција од Х&М

Urban Summer е новата летна колекција на популарната марка Х&М, веќе достапна во продажба. Ацентот е ставен на пругастите модни парчиња, маичките со пораки, кратките панталончиња и мини фустанчиња. Колекцијата е надополнета и со интересни модни додатоци како сламени шапки, ...

Read More »