Tag Archives: 2017

Новите нијанси на O.P.I лаковите за нокти „мирисаат“ на плажа, море и островот Фиџи

O.P.I ја лансираше пролетната колекција на лакови за нокти која содржи 12 нови нијанси. Колекцијата е инспирирана од боите на островот Фиџи. Меѓу новите нијнси има силни бои кои потсетуваат на сонце, море, забава, но и nude тонови кои асоцираат на ...

Read More »

Идните невести одбираа совршен фустан

Петтата модна ноќ на невестите под мотото „ REAL VENUE FOR REAL BRIDES“ , вчеравечер ја отвори ревијата на салонот за венчаници „Зиане“ со креација која ја носеше познатата тв водителка Милена Антовска во „Скопје Мериот хотел“. „Инспирацијата за колекцијата ...

Read More »

Највпечатливите модни изгледи на 2017 Grammy Awards

Музичките ѕвезди продефилираа во раскошни креации на доделувањето на наградите Греми кое се одржа на 12-ти февруари во Лос Анџелес. Од гламурни фустани до секси модни парчиња – еве ги највпечатливите креации на црвениот тепих.

Read More »

Нови лица (и тела) во новото издание на Спортс Илустрејтид

Познатото списание наменето за костими за капење, Спортс Илустрејтид, го објави годинешното издание, и на изненадување на многумина – изобилува со нови лица. Седум убавици од различни страни на светот позираа за Спортс Илустрејтед во трендовски модели на костими за ...

Read More »

6 нови парфеми на почетокот од 2017 година

На самиот почеток на 2017 година беа лансирани 6 луксузни парфеми. 2017 година започна со лансирањето на новиот парфем од Армани, Armani Code Cashmere, топла и сензуална миризба компонирана од микс на ориентални и цветни есенции, со слатки ноти од ...

Read More »

Започнуваат активностите во Скопје Сити мол: Што ви предвидуваат ѕвездите за 2017 година?

Оваа година Скопје Сити Мол ја започнува годината со интересна кампања наменета за сите фанови и посетители на Скопје Сити Мол кои ги интересира астрологијата и што ѕвездите говорат за Вас. Личните консултации ќе ги води познатиот астролог Зоран Крстевски, ...

Read More »

H&M ни носи нежна пролетна колекција

Пролетната колекција на H&M ни носи толку нежни модели што едвај ја чекаме пролетта! Модните парчиња во кежуал-шик стил ги претставува моделот Саша Пивоварова. Доминира спортскиот стил и пастелните бои, а во тренд- водичот насловен „8 Trends to Try Now“ најмногу ...

Read More »

Топ 8 трендови на свадби за 2017 година

Трендовите на свадби ги следат модните и дизајн трендови, па 2017 година ни носи нови пријатни изнеднадувања во декорациите и организирањата на прославите. 8 доминантни трендови ќе доминираат низ светот во текот на годината пред нас. Декорации во силни бои ...

Read More »

Загревање со дневна журка и дочек на Новата година во Дистрикт бар и ресторан

Дистрикт бар и ресторан во Скопје Мериот Хотел организира дневна предновогодишна забава со посебна програма, како и главна забава за дочек на Новата 2017 година. Вистинското загревање за вечерниот дочек на Новата година започнува со енергична дневна журка. Со уште ...

Read More »

Пантоне ја откри бојата за 2017 година

„Розе Кварц“ и „Серенити“, двете бои кои беа најпопуларни во годинава која изминува, може да ги оставиме сега зад себе. Пантоне ја најави новата хит боја која ќе доминиеа во сите индустрии во 2017 година, а тоа е зелената, поточно ...

Read More »