Tag Archives: 2017

Емотивни фотографии на календарот Пирели (ВИДЕО)

Календарот Пирели за 2017 година е полн со ѕвезди, поточно со холивудски врвни глумици. За фотографијата е задолжен Питер Линберг, а ѕвездите се фотографирани во црно бели портрети. Глумиците изгледаат извноредно и многу природно на емотивните фотографии. Зад сцената, Никол ...

Read More »

Топ 5 трендови на празнично украсување за 2016/2017

Трендовите на декорацијата на домот за декемвриските и јануарските празници годинава ни носат светли бои и декорации инспирирани од детската фантазија. Белите елки на голема врата се вратија во мода, а многу популарни се и розовите елки. Исто е и ...

Read More »

Невестински тренд кој ќе доминира во 2017 година

Невестинските фустани со „спуштени раменици“ се неизбежни креации во колекциите за пролет 2017 на познатите модни марки. Списанието Brides го најави овој тренд како доминантен за следната година, иако добро владееше и од втората половина на оваа година. Предноста на ...

Read More »

Топ 3 нешта од Манго за оваа есен ( а има и уште)

Што попрво да се селектира од богатата понуда на зимската колекција на Манго. Тргнуваме од најважното – малиот црн фустан, резервиран за секоја важна пригода. А, што велите за макси плисираниот фустан од Манго? Нам ептен ни е допадлив.   ...

Read More »

Нова колекција на чевли од Џими Чу: Вљубени сме во секој модел

За неговата „cruise 2017“ кампања, дизајнерот на чевли Џими Чу се фокусираше на декоративните детаљи и комбинациите на бои. За кампањата позира моделот Аманда Марфи, во гламурна атмосфера исполнета со орнаментални декорации и елегантна архитектура. Колекцијата содржи ретро модели на ...

Read More »

Ванеса Редгрејв и симболите на Англија во новата кампања на Гучи

Британската глумица Ванеса Редгрејв е ѕвездата во новата кампања на Гучи со која се најавува колекцијата за 2017 година. Интересно е што во новата колекција на италијанската модна марка доминираат британски симболи, од британското знаме па се до панк-детаљите. Кампањата ...

Read More »

Poised Taupe – боја која ќе доминира во 2017 година

Компанијата Шервин енд Вилијамс ја најави бојата која ќе доминира во 2017 година, а таа е наречена  Poised Taupe (SW 6039). Станува збор за специфична нијанса на сива која одлично се комбинира со сите неутрални бои, но и со пастелните ...

Read More »