Tag Archives: 3 рецепти

3 превкусни рецепти со варени јајца

  Ако се двоумите какво јадење да приготвите употребувајќи ги преостанатите велигденски јајца, еве три супер идеи. Јајца полнети со печурки Намирници – 4 варени јајца, 1 мала главица кромид ситно исечкана, 2 лажици маслиново масло, 150 грама печурки ситно ...

Read More »

Божиќна трпеза: Три рецепти за прослава

Направете ја свечена божиќната трпеза со овие три превкусни рецепти. Божиќно прасечко во пиво Намирници – Прасечко месо (2,3, 4 кг), плешка со ребра, бутче. Сол, 100 мл масло, 500 мл пиво, 30 грама маргарин. Подготовка – Парчето месо измијте ...

Read More »