Тег архиви: 5 работи

5 работи кои (веројатно) не ги знаете за виното

Веројатно веќе слушнавте, Италија има бесплатна 24-часовна фонтана за вино. Вино пак, со вкус на „кит-кет“ навистина постои, само во Јапонија, а може да се нарача и преку интернет-продавницата „Амазон“. А во најстариот закон во светот, постоела ставка за виното во ...

Повеќе »

Кристијан Сиријано: 5 работи кои (можеби) не ги знаете за модната индустрија

Младиот моден дизајнер кој живее и работи во САД, Кристијан Сиријано (30) веќе е меѓу водечките американски дизајнери, а неговите креации ги носат ѕвездите на црвените теписи. Според него, ова се петте заблуди кои многумина не ги знаат за модната ...

Повеќе »

5 работи кои треба да ги направите при посета на Милано (а не се шопинг)

  Благодарение на евтините летови денес повеќето Македонци си дозволуваат краток одмор во Милано, градот на модата. Но веќе ако патувате таму не ги заобиколувајте овие пет работи. На чекор пред почеток на Модната недела Милано, ова се пет не-модни ...

Повеќе »

Топ 5 работи кои забораваме да ги земеме на одмор

Истражувањата покажуваат дека дури 40 отсто од луѓето кога се пакуваат за одмор забораваат да земат најмалку една работа која им е потребна. Колку и да звучи неверојатно, според новото британско истражување само нивните туристи трошат над 118 милиони фунти ...

Повеќе »

5 работи за очилата за сонце кои (можеби) не ги знаете

Очилата за сонце се моден додаток со кој лесно можеме да го комплетираме нашиот изглед. Некогаш доволни ни се само уникатни очила за сонце за да изгледаме шик. И славејќи го овој прекрасен моден додаток, особено добредојден во текот на ...

Повеќе »

5 неверојатни факти за мачката на Карл Лагерфелд

Мачката на Карл Лагерфелд е повторно во центарот на вниманието. Ако се прашувате зошто толку често Шупет е во центарот на вниманието, одговорот е – бидејќи на нејзината слава работи цел маркетинг и ПР тим. Шупет вреди неколку милиони долари, ...

Повеќе »

7 работи кои (можеби) не ги знаете за Салма Хајек

Со 5 филмови во 2015 година, прекрасната актерка (но, исто така и режисер и продуцент), Салма Хајек ќе глуми во најновиот филм Приказна на приказните на Матео Гароне, заедно со Винсент Касел. Ова се 7-те работи што можеби не ги ...

Повеќе »

5 работи кои (можеби) не ги знаете за Дакота Џонсон

Во ѕвезденото небо се вивна благодарение на филмот „Педесет нијанси на сиво“, но оваа 25-годишна глумица, ќерка на Дон Џонсон и Мелани Грифит, своите први фотографии за јавноста ги направи на 12 годишна возраст позирајќи за Тин Вог. Талентираната танчерка ...

Повеќе »

5 работи кои едвај ги чекаме во 2015

Изгледа дека 2015 година ќе биде многу повозбудлива од минатата што се однесува до модниот свет. Најавени се многу промени, а кој колку ќе успее во тоа, останува да видиме. Во секој случај едвај ги чекаме овие пет нешта. Првата ...

Повеќе »

5 работи кои (можеби) не ги знаете за Том Форд

Важи за еден од најпознатите „зависници од работа“, а самиот за себе ќе каже дека работи нон-стоп, „се додека сум буден, работам“. 1. За да го издржи тоа „нон-стоп“ темпо на работа, во текот на денот практикува три пати получасовна ...

Повеќе »