Tag Archives: 5

5 детаљи по кои ќе ја препознаете лажната Луј Витон чанта

Луј Витон чантите се едни од модните додатоци кои најчесто ги гледаме, но како брзо да се препознаат оригиналите покрај многуте верни копии. Многумина се обидуваат да ги копираат чантите на култната француска марка која постои од 1854 година. Некои ...

Read More »

5 тексас фустанчиња кои ги меркаме за потоплите денови

Тексасот се врати на модната сцена, а едноставните тексас фустанчиња се најпријатното парче облека кое може да си го дозволиме особено за потоплите денови. Речиси и да нема сериозна модна марка која сезонава во своите колекции не ни понуди барем ...

Read More »

5 модели на балетанки кои ги носиме со се!

Лесни, удобни и се комбинираат со се, класичните балетанки и оваа сезона остануваат најбарани чевли за потоплите денови. Присутни се речиси во сите пролетни колекции на популарните модни куќи, класични – црни или во светли нијанси, со лак -кожа, со ...

Read More »

5 популарни намирници за рамен стомак

Пролетта е секогаш резервирана за диети, пазарите се веќе полни со убави сезонски намирници и треба само да ги одбереме вистинските за да си помогнеме во процесот на слабеење. Јајца Погодни се за слабеење зашто заситуваат, изобилуваат со протеини и ...

Read More »

5 лекции од уличната мода

Што научивме од њујоршките улици за време на модната недела? Како да носиме некои парчиња облека во комбинација на која и не сме помислувале. Кожна јакна под крзнено палто Мери Џејн чевличиња со дебели хулахопки Не мора шал, може и ...

Read More »

5 модни блогови кои треба да ги следите во 2016 година

Интернетот е преполн со модни блогови, но некои од нив навистина заслужуваат посебно внимание. Овие 5 блогови се наши фаворити. За супермодерни девојки и жени Ќе добиете два во еден доза на мода и фитнес заедно. 37 годишната Кирзадја Родригез ...

Read More »

5 модни марки за совршен џинс

Барате комотни фармерки кои ќе ги разубават вашите женски облини, ќе ги сокријат недостатоците, а предностите ќе ги истакнат? Можеби не сте пробале пар фармерки од овие модни марки, кои се највисоко на листите на најдобри производители на џинс.  Јames ...

Read More »

Топ 5 кафулиња во Милано со спектакуларен поглед на градот

Доколку го посетите градот на модата, Милано, седнете во едно од овие 5 кафулиња и уживајте во спектакуларниот поглед. 1.    Најпопуларно место за уживање во погледот на градот е лоунџ барот Дуомо 21 (Тераса) кој се наоѓа отспортива катедралата ...

Read More »

5 козметички производи кои треба да ги чувате во фрижидер

Расчистете малку место во фрижидерот за да ги сместите козметичките производи на кои им е тука местото, особено во текот на летото. Време е да го преуредите вашето несесерче за шминка. Некои козметички производи, барем во текот на летото, за ...

Read More »

5 факти кои (можеби) не ги знаете за нашите омилени „справи за мачење“ – чевлите!

Одамна чевлите се едни од најважните модни парчиња и за жените и за мажите. Но знаевте ли дека, на пример, цртеж на чевли постои во една пештера во Шпанија за која се смета дека е стара 15.000 години. На цртежот ...

Read More »