Tag Archives: 60 минути

Ивана Кнез допре до активните урбани девојки: Спортска облека по ваша мерка

Од денес стартува промоцијата за луксузната спортска облека за клубот „60 Минути”. Прва од ваков карактер во спој на соработка помеѓу најдобрите со екплицитен контраст на дизајн и уникатна изработка за современата жена со стил. Ивана Кнез, една од најдобрите ...

Read More »

Нова активна приказна за топ резултати: Динамично пилатес истегнување со Маја Талевска

Покрај вашите рекреативни прошетки во природа, како активен сегмент останува тренингот PILATES BARRE, под водство на Маја Талевска, инструктор во клубот 60 минути. За време на прошетката, оваа година под мотото „Be Wild “(биди дива), клубот 60 минути промовира уште ...

Read More »

Ослободи го ѕверот во себе: Нова сезона во фитнес и аеробик клубовите 60 Минути

Новата сезона во фитнес и аеробик клубовите 60 Минути ги предизвикува жените на уникатен начин. Ослободи го ѕверот во себе. Остани дива.Вежбај како ѕвер, изгледај како дама. „Ова се само неколку од мотивационите изреки кои ќе ја направат оваа сезона ...

Read More »

Клуб 60 минути: Нова едномесечна фитнес програма – хит меѓу скопските тренди девојки!

Едномесечна програма за финализирање на бикини тело. Тимот на фитнес и аеробик клубот за жени ,,60 минути” во Скопје, се грижи за потребите на своите клиенти во текот на целата година. Така, во месец мај е воведена нова интензивна програма ...

Read More »

6 причини зошто пилатес „flex” е добар за вас

  На темата зошто е добар пилатес flex за нас, зборуваме со Горана Јовановски Јуруковски, инструкторка за бели-денс и пилатес во клубот 60 минути 2. После напорен и стресен работен ден, пилатесот е онаа активност која ќе ви овозможи брзо да се ...

Read More »

Зошто и колку треба да вежбате: 9 придобивки од редовна физичка активност

Пишува – Марија Кочевска, сопственичката на фитнес клубовите 60 Минути (девојката која се избори со вишокот килограми и служи како инспирација за девојките и дамите).   Веќе ви е познато дека вежбањето го подобрува кардиоваскуларното здравје, ја зголемува мускулната маса ...

Read More »

Qi Gong – значење и придобивки

  „Qi“ е кинески збор кој значи енергија, а „Gong“ значи вештина. Така што овие два збора заедно означуваат зачувување на виталната енергија на телото, која има за цел да го зајакне и излечи секој дел од човековиот организам. Qi ...

Read More »

Ивана Лембовска: Пилатесот има значителна предност за разлика од другите системи на вежби

„Пилатес вежбите можат да ги применуваат сите жени без разлика на нивната возраст и моменталното ниво на психофизички фитнес. Сепак, најголема придобивка од пилатесот имаат жените чие работно место вклучува канцелариска технологија во работата, активни спортисти и вежбачи кои е ...

Read More »

Во клубот 60 минути: Спречи ги болестите на 21-от век со древната кинеска тајна на долговечноста – Чи гонг

Чи гонг е кинеска вештина која во својата суштина ја носи идејата на таоизмот и смислата на егзистенцијата во својата микро- и макро- космичка поврзаност со природата и со универзумот. Изведувањето на лесните и флуидни движења, проткаени со еден совршено ...

Read More »

Сензационален промо предновогодишен тренинг со клубот 60 минути

Со најубави желби за успешна 2016 година, во саботата, во клубот 60 МИНУТИ се одржа сензационален промо предновогодишен тренинг, во кој учество земаа членовите и потенцијалните членови на 60 минути. Со професионалностa и уникатностa на тимот инструктори, низ вежби, дружење ...

Read More »