Тег архиви: Адел

Адел премногу слаба, но во топ форма (ФОТО)

Пејачката беше забележана на забавата после Оскарите, која беше организирана од нејзината колешка Бијонсе. Според фотографиите, преслаба е. View this post on Instagram Adele attended Beyoncé and Jay Z’s Oscar after party yesterday. ❤️ #adele A post shared by Adele ...

Повеќе »

Камила Гудис, нутриционист: Еве како ослабна Адел

Камила Гудис е „архитектот“ на огромното слабеење на англиската пејачка која ги предизвика контроверзните реакции на обожавателите и социјалните мрежи. На телевизија ги откри деталите за диетната програма на ѕвездата. Личниот тренер на Адел, Камила Гудис ги откри деталите за ...

Повеќе »

Како да ја „симнете“ шминката на Адел на Брит Авардс

Суперталентираната пејачка Адел на Брит Авардс фасцинираше и со совршена шминка. Што треба се да употребиме да го „симнеме“ изгледот? Претпоставувате веќе, повеќе производи. Некои од нив ќе ги најдете во нашите парфимерии, за други – инспирајте се од функцијата ...

Повеќе »

Критиките негативни: Адел на насловната на Вог

Вторпат по ред Адел ја освојува насловната на Вог. Мартовското издание на Вог САД го краси Адел. Ова е вторпат Адел да се појави на насловната страница на модната библија, освојувајќи ја претходно и првата страница на британскиот Вог. Британската ...

Повеќе »