Тег архиви: Адидас

Стела Мекартни со нова спортска линија за Адидас: Трчајте со стил!

Во есенската спортска колекција на прочуената модна дизајнерка Стела Мекартни доминира облека за трчање и високоинтензивни тренинзи.  За потребите на кампањата ангажирана е супермоделот Карли Клос. Новата Адидас од Стела Мекартни линија е препознатлива по неонските бои, врвниот материјал и привлечните ...

Повеќе »

Во тренд: Нови Stan Smith патики кои ја менуваат бојата

Модните блогерки и уреднички веќе ги облекоа на своите нозе и тоа беше доволно моментно да не постојат патики толку популарни како адидасовите Stan Smith. Новиот модел изгледа едноставен, но дизајниран е од посебен материјал кој во допир со сончевите зраци ...

Повеќе »

Рита Ора и Адидас – супер спортска колекција инспирирана од кимоното

Љубителите на модата и спортот пролетва ќе можат да уживаат во новата колекција на Рита Ора и Адидас која е инспирирана од кимоното. Британската поп пејачка го трансформираше класичниот стил на Адидас креирајќи супершик парчиња. Колекцијата вклучува маички и дуксери, ...

Повеќе »

Нова колекција на Адидас: Рита Ора знае како да се облечете за фитнес тренинг

Новата колекција на Рита Ора за Адидас ги задоволува вкусовите на сите оние кои сакаат да облечат нешто слатко но сепак функционално за тренинг. Колекцијата наречена „Смоук“содржи панталони,  спортски фустанчиња, шорцеви, дуксери, патики и лесни јакнички сите наменети за спортски ...

Повеќе »

Канје Вест и Адидас ја претставија колекцијата базирана на решенија

На Модната недела во Њујорк Канје Вест и Адидас ја претставија колекцијата од нивната соработка која нетрпеливо се очекуваше. Колекцијата насловена YEEZY 1 сезона, есен/зима 2015, која содржи машка и женска облека и обувки беше претставена на ревијата конципирана од ...

Повеќе »

Адидас со суперѕвезди во новата рекламна кампања

Адидас прашува што значи да се биде суперѕвезда во денешно време? Во новата рекламна кампања на Адидас „Суперстар“ (#OriginalSuperstars) учествуваат неколку суперѕвезди – Дејвид Бекам, Рита Ора, Фарел Вилијамс и Дамијан Лилард. Рекламата е вистинско уметничко дело.

Повеќе »

Зимска колекција на патики на Канје Вест за Адидас

Американскиот рапер Канје Вест во соработка со германската компанија за спортска облека Адидас ќе лансира линија на патики за зима 2014/2015. Иако зимата ни е „пред нос“, малку нешта се откриваат за оваа колекција на Канје Вест која набргу треба ...

Повеќе »

Црно-бел тренд со новата колекција на Адидас

Оние кои сеуште ги сакаат црно-белите комбинации, секако ќе ја засакаат и новата колекција на Адидас. Печатна грешка? Не. Новата колекција на Адидас насловена „Typo Monogram“ ќе се појави во продавниците на 1-ви октомври.   Не знаеме дали ќе пристигне ...

Повеќе »

Селена Гомез – лице на колекцијата Нео Адидас за есен/зима 2014/2015

Американската актерка и пејачка останува дел од модната индустрија. Флертувачките спортски парчиња кои ги најавува Адидас преку колекцијата Нео за сезоната есен/зима, компанијата ги промовира преку Селена Гомез која е главен лик во новата кампања. Само со првите објавени фотографии ...

Повеќе »