Тег архиви: Адриана Лима

Адријана Лима ги собра погледите на забавата на IWC

Адријана Лима, Каролина Куркова, Емили Блант  и Ронан Китинг беа едни од  ѕвездите кои пристигнаа во Женева за да го прослават 75-годишниот јубилеј  на луксузната марка за часовници IWC. Ангелот на Викторија сикрет одбра црни фустани и за дневна и ...

Повеќе »

Денес Адриана Лима, кој останува за утре?

Магазинот Лав овој декември направи вистински бум со својот божиќен календар. Секој ден можеше да се отвори ново видео со некоја позната ѕвезда. Поминаа веќе неколку топ модели (Кендал Џенер, Линдзи Лохан, Алесандра Амброзио…), денес се појави и Адриана Лима. Прашањето ...

Повеќе »

ФОТО: Адриана Лима за Викториа Сикрет

Адриана Лима, еден од ангелите на Викториа Сикрет ја претставува новата колекција на долна облека. Во Викториа Сикрет се познати по тоа што сакаат да бидат авангардни, а не да одат по истапканите патеки на конкуренцијата. Тоа можеме да го забележиме и ...

Повеќе »

Адриана Лима во нова фотосесија за Викторија сикрет

Топмоделот Адриана Лима која од 2000-та година е ангел на марката за долна облека Викторија сикрет во нов фото-предизвик кој (повторно) ги растрепери срцата на нејзините бројни обожаватеели. Би рекле ли дека оваа 33-годишна убавица е мајка на две деца?

Повеќе »

Адриана Лима претставува дел од колекцијата на Десигуал за есен/зима 2014

Супермоделот Лима позира во рекламанта кампања на шпанската модна марка Десигуал за колекцијата насловена Животот е урнебес. Бои и шаренило, многу женственост, продолжува тенденцијата на весели модели од Десигуал и за есенските и зимски денови. Фустаните и палтата и за ...

Повеќе »

Адриана Лима -заштитно лице на Мајбелин

Исто како и нејзината колешка Жизел Бунден, ни Адриана Лима не слегува од врвот на модниот систем. Препознатливиот анѓел на Викторија сикрет повторно потпиша договор со козметичката компанија од Њујорк, Мајбелин. Ова не е првпат 33-годишната Лима да биде заштитно ...

Повеќе »