Тег архиви: Адријана Лима

Адријана Лима ќе ве инспирира да почнете да вежбате во новата кампања на PUMA

Суперзгодната моделка Адријана Лима е ѕвезда во новата кампања на спортската марка „Пума“ за колекцијата насловена PUMA Zone XT. Новата колекција за спортска облека на „Пума“ фокусот го става на патиките дизајнирани од високо издржлива кожа и гума, кои се совршени ...

Повеќе »

Адријана Лима во новата кампања на Maybelline

Супермоделот Адријана Лима е лице на Maybelline веќе 10-на години, а лице на „Пума“ е од минатата година. Во новата кампања таа ги рекламира новите производи на Maybelline креирани во соработка со Пума. Легендарните компании ги здружија силите за новата колекција ...

Повеќе »

Топ 7 моменти на Адријана Лима на шоуто на Викторија сикрет

По долгата соработка на топ моделот Адријана Лима со марката за долна облека Викторија сикрет, која започна од 1999 година, Лима ги соблекува ангелските крилја. Шоуто на Викторија сикрет кое неодамна се одржа во Њујорк беше последно за Адријана Лима. ...

Повеќе »

Адријана Лима е новото лице на PUMA

Топ моделот Адријана Лима е новиот бренд амбасадор на спортската марка Пума. Компанијата за патики и спортска облека PUMA ја ангажираше бразилската убавица за заштитно лице, но и за портпарол за женската линија. Позната по нејзиното вежбање бокс, за да остане ...

Повеќе »

Топ моделот Адриана Лима повторно е сама

Адријана Лима повторно е „сингл“. Иако нејзината врска со Метин Хара, турскиот Њу Ејџ гуру, изгледаше многу силна минатиот ноевмри, кога Лима објави на својот Инстаграм профил: „Точно денес пред 5 месеци ја запознав/избрав својата љубов. Почеток на нов почеток “. ...

Повеќе »

Дали и Адријана Лима ги симнува крилата од Викторија сикрет?

Не помина ни цел месец откако топ моделот Алесандра Амброзио го најави нејзиното повлекување од Викторија сикрет, а прочуената модна марка за долна облека би можела да остане без уште еден познат „ангел“ од нејзините редови. Постот на Инстаграм кој ...

Повеќе »

Адријана Лима и Алесандра Амброзио во секси кампања на Викторија сикрет

Двата најпопуларни ангели на Викторија сикрет – Адријана Лима и Алесандра Амброзио позираат за новата кампања на модната марка за долна облека. Колекцијата е насловена „Obsessed“, а двете Бразилки ги претставуваат моделите од сатен и чипка преку секси фотосесија. Од палетата ...

Повеќе »

Што јадат ангелите на Викторија сикрет за топ форма

Можете да претпоставите, станува збор за екстремни диети кои се применуваат пред секој настап и фотосесија. Неодамна Адријана Лима откри детаљи од екстремната диета со која губи набрзина повеќе килограми пред големото шоу на Викторија сикрет. Со три до четири ...

Повеќе »

Адријана Лима го рекламира новиот парфем на Викторија сикрет

Моделот со најдолг стаж на ангел во Викторија сикрет, Андријана Лима, е заштитно лице во кампањата за новиот парфем Интенс на оваа популарна модна куќа. Облечена во црна долна чипкаста облека од Викторија сикрет, Лима позира пред објективот на Расел ...

Повеќе »

Високите потпетици на Адријана Лима и каде кај нас да ги купите

По повод Олимписките игри, двете убавици Адријана Лима и Алесандра Амброзио се поканети во Рио каде снимаа прилози за Олимпијадата.  Низ градот Лима прошета облечена во парео-сукња и топ на риги во комбинација со преубави сандали со потпетица од 12 сантиметри. Ако ...

Повеќе »