Тег архиви: Ајфон

iPhone 11 во продажба од 20.септември: Повеќе камери, повеќе бои и помала цена

Apple го претстави новиот iPhone 11. Кампањата најави три нови изданија : iPhone 11 (699 долари), iPhone 11 Pro (999 долари) i iPhone Pro Max (1.099 долари). Најавена е и седмата генерација на iPad и новиот часовник Apple Watch. Гледано од предна страна, ...

Повеќе »

Прв поглед на новиот  iPhonea XS

Во јавноста по грешка „протекоа“ фотки како ќе изгледа новиот iPhonea XS. Порталот 9to5Mac дојде до првите информации како ќе изгледа новиот Ајфон. Моделите се два и различни, еден од 5,8 инчи, а вториот од 6,5 инчи. Дополнително, заедно со iPhonea XS ќе ...

Повеќе »

Ајфон 6 – уште неколку часа неизвесност

Ајфон 6 (iPhone 6) е можеби најдолго очекуваниот смартфон досега. Епл (Apple) како и секогаш, се труди да ги зачува деталите во тајност, но дали ова што го гледаме во видеото подолу е вистинскиот Ајфон 6? Џастин Це, тврди дека ...

Повеќе »

Мини чантички за Ајфон од Долче и Габана

За многумина паметниот телефон е најважното предметче во светот и едноставно без него не одат никаде. Многумина своето секојдневие повеќе и не можат да си го замислат без паметен телефон. А еден толку важен предмет се разбира заслужува и посебно ...

Повеќе »