Тег архиви: Але

Поглед на колекцијата костими за капење „Але“ од Алесандра Амброзио

Топ моделот и ангел на „Викторија сикрет“ Алесандра Амбросио ја претстави нејзината колекција за капење „Але бај Алесандра“ за 2017 година. Колекцијата содржи колоритни бикини, костими од плетен конец, женствени наметки за плажа и шапки. Фотосесијата за кампањата е снимена ...

Повеќе »

Амброзио позира во новата линија костими од Викторија сикрет (ФОТО)

Топ моделот Алесандра Амброзио се расоблече за ноемвриската насловна страна на списанието GQ Brazil. Фотографирана од Стјуард Шининг, Бразилката позира во едноделни и дводелни костими за капење од новата колекција на Викторија сикрет, но и гола, на плажите на Малдиви. Новата ...

Повеќе »