Tag Archives: Александар Ванг

Супермоделот Бела Хадид позира за кампања на новите сладоледи од MAGNUM

Супермоделот Бела Хадид се здружи со модниот дизајнер Александар Ванд за новата кампања на MAGNUM. Популарниот бренд за сладоледи го ангажираше славниот пар за кампањата насловена Take Pleasure Seriously. Бела позира облечена во креации на Александар Ванг, и покажува дека ужива ...

Read More »

Нова колекција од Александар Ванг инспирирана од 80-те години

Александар Ванг, кој важи за еден од највлијателните американски дизајнери, ја презентираше новата колекција за сезоната есен/зима 2017, на ревијата одржана во Њујорк. Колекцијата содржи 38 модели инспирирани од 80-те години, со акцент на длабоките деколтеа, црната боја и лежерните ...

Read More »

Мини чантичките на Александар Ванг

2015 година очигледно е година на мини дизајните. После бројните најави, колекцијата на мини-чанти со потпис на Александар Ванг е достапна во продажба (на Интернет страницата на дизајнерот). Фотографиите на овие толку очекувани чантички веќе ги „преплавија“ социјалните мрежи. Станува ...

Read More »

Модна недела Њујорк: Зошто моделите на Александар Ванг се толку лути?

Да се биде модерно нерасположен е дел од описот на работата на некои модели. А моделите кои дефилираа на ревијата на Александар Ванг, претставувајќи ја есенската колекција на њујоршката модна недела, не беа само нерасположени, туку и многу лути. Секако ...

Read More »

Александар Ванг од приватните забави направи секси кампања

Не е некоја тајна дека Александар Ванг сака да се забавува, па не не чуди што неговата најнова кампања е инспирирана од приватните забави. За разлика од другите рекламни кампањи во кои пролетта насекаде се чувствува, модниот дизајнер Александар Ванг ...

Read More »

Видео-претставување на колекцијата на Александар Ванг за Х&M

Додека многумина со нетрпение ја очекуваат колекцијата на Александар Ванг во продавниците на Х&М низ светот, расположението да се дојде до парче од оваа колекција се вжештува со видео-најавата.   Капсулната колекција на Александар Ванг во продавниците на Х&M низ ...

Read More »

Пролетната колекција на Александар Ванг во пред-продажба

Дел од колекцијата на Александар Ванг за пролет 2015 е достапна во пред-продажба до 22 септември. На неодамна одржаната модна недела во Њујорк, Александар Ванг импресионираше со таканаречената енергетска колекција за следната пролет, а дел од колекцијата е веќе во ...

Read More »

Александар Ванг за Х&М: Мал поглед на капсулната колекција

Заокружете го овој датум во календарот – 6ти ноември. Колекцијата на Александар Ванг за Х & М, најавена минатиот април, конечно ќе се најде во сите продавници на Х & М низ светот. Ријана прва се појави во неколку парчиња ...

Read More »