Tag Archives: Алесандра Амбросио

Поглед на колекцијата костими за капење „Але“ од Алесандра Амброзио

Топ моделот и ангел на „Викторија сикрет“ Алесандра Амбросио ја претстави нејзината колекција за капење „Але бај Алесандра“ за 2017 година. Колекцијата содржи колоритни бикини, костими од плетен конец, женствени наметки за плажа и шапки. Фотосесијата за кампањата е снимена ...

Read More »

Изглед на денот: Алесандра Амбросио од глава до петици во бела тантела

Топмоделот Алесандра Амбросио повторно покажа многу стил одбирајќи бели „жешки“ комбинезонски. На забавата на Воко која се случуваше во Мондријан хотелот во Холивуд, ангелот на Викторија сикрет пристигна облечена во бели кратки комбинезонки со спуштени „раменици“ и многу чипка, во ...

Read More »

Изглед на денот: Алесандра Амбросио на црвениот тепих во Венеција

Може да ја нема во ниеден филм, но тоа не го спречи ангелот на Викторија сикрет да го „украде“ целото внимание на црвениот тепих на 72-от Филмски фетивал во Венеција. Убавицата од Бразил блесна на црвениот тепих на премиерата на ...

Read More »