Тег архиви: Алесандра Амброзио

Секси фотосесија: Алесандра Амброзио позира за колекцијата на костими за капење од LASCANA

Популарната германка марка за долна облека и костими за капење, LASCANA, ја претстави новата колекција за пролет/лето 2018. Главно лице во кампањата е топ моделот Алесандра Амброзио. 37-годишната убавица од Бразил, и мајка на две деца, го покажа своето прекрасно ...

Повеќе »

Алесандра Амброзио во глам издание за новата колекција на XTI Shoes

По подолгата соработка со рускиот модели Ирина Шаик, популарната шпанска модна марка за чевли XTI Shoes ја ангажираше Алесандра Амброзио за рекламната кампања на колекцијата пролет/лето 2018. На бразилската убавица во фотосесијата снимена во гламурно студио друштво и прави моделот Андре ...

Повеќе »

Алесандра Амброзио ја претставува новата колекција од Swarovski

Популарната марка за накит ја најави соработката со моделот Алесандра Амброзио која е нов амбасадор на Swarovski. Австриската компанија и бразилската убавица ја објавија првата рекламна кампања за пролетната колекција на накит насловена ‘Rainbow Paradise’. Акцентот е на тропска тема, а накитот ...

Повеќе »

Потврдено: Алесандра Аброзио си заминува од Викторија сикрет

Со настапот на големото шоу на Викторија сикрет во Шангај, топ моделот и ангел на ВС, Алесандра Амброзио, го означи своето 17-то појавување на модната писта за оваа модна марка. Но ќе биде ли ова последниот настап на Амброзио за ...

Повеќе »

Адријана Лима и Алесандра Амброзио во секси кампања на Викторија сикрет

Двата најпопуларни ангели на Викторија сикрет – Адријана Лима и Алесандра Амброзио позираат за новата кампања на модната марка за долна облека. Колекцијата е насловена „Obsessed“, а двете Бразилки ги претставуваат моделите од сатен и чипка преку секси фотосесија. Од палетата ...

Повеќе »

Секси стриптиз на Алесандра Амброзио за календарот LOVE (ВИДЕО)

Како се приближува Новата година, нештата се загреваат – за календарот LOVE за денот 19 позираше ангелот на Викторија сикрет Алесандра Амброзио. Краткиот филм е во режија на Фил Поинтер, а бразилската убавица изведува стриптиз кој го гледаме преку прозорецот. 1-минутното ...

Повеќе »

Амброзио позира во новата линија костими од Викторија сикрет (ФОТО)

Топ моделот Алесандра Амброзио се расоблече за ноемвриската насловна страна на списанието GQ Brazil. Фотографирана од Стјуард Шининг, Бразилката позира во едноделни и дводелни костими за капење од новата колекција на Викторија сикрет, но и гола, на плажите на Малдиви. Новата ...

Повеќе »

Изабели Фонтана и Алесандра Амброзио ја претставуваат есенската колекција на Balmain

Париската луксузна модна куќа Balmain ја претставува својата колекција за есен/зима 2016 на страниците на бразилскиот Вог, преку двата супермодела Амброзио и Фонтана. Моделите позираат пред објективот на Мариано Виванко, а облеката за нив ја селектира лично креативниот директор на Balmain, ...

Повеќе »

Алесандра Амброзио е апсолутен сон во рекламата за парфемот Belessa by Ale

Ако до сега не сте слушнале за производителот на парфеми Есика, благодарение на рекламната кампања во која главната улога ја има супермоделот Алесандра Амброзио, сигурно добро ќе ја запомните марката. Парфемот се вика Belessa by Ale, а Амброзио позира покрај кристално ...

Повеќе »

Роналдо и Амброзио на насловната на GQ

Топ моделот Алесандра Амрозио (34) и фудбалерот Кристијано Роналдо (30) ја красат насловната страница на списанието GQ. Фотографот Бен Ватс направи суперсекси фотосесија за потребите на списанието GQ. Згодниот пар Амброзио и Роналдо ги покажуваат разголените тела, носејќи ни веселост во ...

Повеќе »