Тег архиви: алки

Обетките „алки“ се вратија во мода, без нив не можеме оваа пролет/лето

Големите обетки во вид на круг, наречени алки, на голема врата се вратија за овие пролет/лето. Ги гледаме во пролетните колекции на луксузните модни марки, а секако и кај „хај-стрит“ брендовите. Особено доминираат големите, предимензионирани алки кои се впечатлив накит ...

Повеќе »

Направете сами весели алки за ова лето

Наместо да купувате, направете си сами весели алки за ова лето. Еден весел моден додаток, како што е алката, додадева шарм на вашиот летен изглед. За да си направите сами весели алки потребно ви е само клешта, гумичка за коса ...

Повеќе »