Tag Archives: алкохол

Ен Хетавеј проговори за проблемот со алкохол, еве кои други ѕвезди го имале истиот проблем

Глумицата Ен Хатавеј (36) на гостувањето во шоуто на Елен во потполност се отвори и проговори дека имала проблеми со алкохолот. Глумицата и претходно зборувала за своите проблеми со алкохолот, но никогаш толку отворено. Раксажа дека никогаш не пиела во ...

Read More »

5 алкохолни пијалаци најштетни за вашето лице

Познато е дека прекумерното конзумирање на алкохол создава црвенило, брчки, дамки, предвремено стареење на кожата и ефект на сува кожа, но некои пијалаци се пострашни за кожата од други пијалаци. Па, доколку празниците не можете да ги поминете без уживање ...

Read More »

Дознајте кои алкохолни пијалаци го поткреваат расположението, а кои поттикнуваат агресивност

Чаша црвено вино на ден за многумина е рутина, а прославите се повод да се испие и некоја чаша повеќе, „за расположение“-многумина би рекле. Но кои алкохолни пијалаци го подигнуваат расположението, а кои поттикнуваат агресивно однесување, утврдија научниците и истражувачи ...

Read More »

5 алкохолни пијалаци кои се најлоши за вашата кожа

Познато е дека прекумерното конзумирање на алкохол создава црвенило, брчки, дамки, предвремено стареење на кожата и ефект на сува кожа, но некои пијалаци се пострашни за кожата од други пијалаци. Па, доколку празниците не можете да ги поминете без уживање ...

Read More »

Кои алкохолни пијалаци имаат најмалку калории

Лето е, веројатно повеќе уживате во лесните јадења и салатите отколку во месните производи. Но што е со пијалаците? Обично, легнати на плажа, уживаме во некое коктелче или пак, во ладно пиво. Подоцна остануваме зачудени – како со лесна храна, ...

Read More »

Алкохолот (незабележително) ве дебелее? И тоа како!

Ако сте на диета не смеете да го потценувате ефектот што го има алкохолот на килограмите. На пример, едно мало пивце има ист број на калории колку и три чоколадни ролатчиња. Светскиот фонд за истражување на канцер тврди дека заборавањето на калориите ...

Read More »