Тег архиви: Алшар

Впечатливи бои за впечатлива пролет во ателје Алшар

Новата колекција на брендот Алшар и дизајнерката Силвија Михајловска ја обоија оваа пролет во силни тонови на розова, црвена и неон зелена боја. Креациите се предвесник на модните трендови со храбро комбинирање на бои и принтови, но и на материјали. ...

Повеќе »

Пред-пролетната колекција на Алшар: Black and white.. and all in the middle

Кога пролетта доаѓа, се слави љубовта и виното, пристигнува и пред-пролетната колекција на Алшар. Овие креации се игра од црна и бела боја, а на нив доминираат асиметричните форми и металните детали. Колекцијата содржи здолништа, фустани, кошулчиња со асиметрични ракави ...

Повеќе »

Зима 2018/2019 со Алшар, новите модни парчиња веќе се во продажба

Продолжува зимската приказна на Alshar Winter Collection 18/19 во ателјето Alshar. Новите креации ја дополнија понудата на дизајнирани парчиња од бели, сиви, зелени и црни тонови. Доминираат фустаните и елеците-фустани кои можат да се носат самостојно или во други комбинации ...

Повеќе »

Зима 2018/19 со новата колекција на Алшар

Оваа зимска колекција на Алшар, со кроевите, формите, асиметријата и боите се надоврзува на есенската колеквија “Skopje Streets“. Покрај белата, сивата и црната боја, во колекцијата се вметнати и смарагдно зелени парчиња изработени од топла плетена чипка и парчиња од ...

Повеќе »

Продолжува кампањата Skopje Streets на есенската колекција од Алшар

По првиот дел од кампањата за есенската колекција насловена Skopje Streets на модната дизајнерка Силвија Михајловска (погледнете – ТУКА), следува вториот дел. При фотосесијата, тимот на Алшар повторно се забавуваше. Силвија креираше нови, урбани креации, Iva Creativa беше инспирирана и црташе, а моделот ...

Повеќе »

Поглед на есенската колекција на Силвија Михајловска (Алшар) 

Модната дизајнерка Силвија Михајловска (Алшар) ја лансираше есенската колекција насловена Skopje Streets. Станува збор за урбана колекција со црно бели тонови збогатени со „анимал“ принт и со цртежи инспирирани од Keith Haring, нацртани од Iva Creativa. Од материјалите доминира памукот што ...

Повеќе »

Колекција пролет/лето 2017 – „Моја Африка“ од Алшар

Инспирацијата за колекцијата пролет/лето 2017 на модната дизајнерка Силвија Михајловска (Алшар) е од филмот „Моја Африка“, поточно од ликот Карен кој го глуми Мерил Стрип – прикажана како борец, голем индивидуалист, истовремено силна и принципиелна личност. Колекцијата го има сенсот ...

Повеќе »

Зимска колекција на Алшар инспирирана од Тамара де Лемпицка

Зимската колекција на Алшар (есен-зима 2016/2017) е инспирирнарана од естетиката на сликите на Tamara de Lempicka, настанати помеѓу двете светски војни во Art Deco стил. Колекцијата е составена од здолништа, елеци, фустани, капути и трикотажа од внимателно одбрани материјали со ...

Повеќе »

Pieses of revolution – нова колекција на Силвија Михајловска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Есенската колекција на дизајнерката Силвија Михајловска (Алшар), насловена „Pieses of revolution”, е инспирирана од сите неконвенционални девојки кои ги следат своите импулси, се стремат да бидат слободни во секоја смисла, не прифаќаат никакви лажни идоли ниту „паѓаат” на ефтин гламур. ...

Повеќе »

Претпразнични попусти во Алшар од 20 отсто

Креациите на модната дизајнерка Силвија Михајловска може да ги купите со 20 отсто попуст во Алшар Модно Ателје. Попустите кои се веќе во тек, пред велигденските празници, важат за сите модели, вклучувајќи ги и оние од новата колекција претставена на ...

Повеќе »