Tag Archives: &Other Stories

Како да ги комбинирате зелените модни парчиња од есенската колекција на &Other Stories

Модната марка &Other Stories ја надополнува есенската колекција со зелени модни парчиња, најавувајќи ја зелената нијанса за тренд.  Есента повикува на промена на палетата на бои. А овој месец, &Other Stories го форисра зелениот тренд со нијанси кои асоцираат на природа и ...

Read More »

Нови летни модни парчиња од &Other Stories

&Other Stories продолжува да ја проширува колекцијата за топлите денови. Трендовската зелена нијанса го има главниот збор. Такви се новите фустани, блузи, кошули и очила за сонце од &Other Stories. Црната пак, и понатаму останува во модна игра, за оние кои ...

Read More »

Пролет во светло-жолта нијанса со колекцијата на &Other Stories

Еден ден не дели од официјалното пристигнување на пролетта, а модната марка &Other Stories не почести со нов едиторијал во кој ја претставува новата пролетна колекција со акцент на жолтата нијанса. Акцентот е на романтичните фустани и на проѕирните кошули во ...

Read More »

Нови модни парчиња за крајот на зимата од &Other stories

За вториот дел од зимата и почетокот на пролетта, модната марка &Other stories ја надополнува зимската колекција со повеќе модни парчиња со трендовски дизајни. Новиот тренд водич на &Other stories е инспириран од изгледот на парижанките. Насловен е ‘Effortlessly Eleonore’, а главно ...

Read More »

Победете ја зимата со новите џемперчиња на &Other Stories

Студената зимска сезона е пред нас, а кога станува збор за топло облекување, прво што ни паѓа на ум се џемперчињата. И оваа година модната марка &Other Stories ни нуди голем избор на трендовски џемпери – од кардигани со копчиња до ...

Read More »

Празнична колекција од &Other Stories, плишот главен протагонист

Модната марка &Other Stories ја лансираше празничната колекција во која доминираат елегантните и гламурни модни парчиња од плиш. Новогодишната колекција е насловена ‘Because the Night’, а акцентот е на црната и зелената боја. Со &Other Stories за новогодишните и божиќните празници може да ...

Read More »

6 модни комбинации од &Other Stories за првите есенски денови

Модната марка &Other Stories ни дава модерни предлози како да се дотераме за дневно излегување и работна атмосфера во првите есенски денови. Новиот моден водич е насловен ‘Passing Through’, и ни покажува дека може да бидеме елегантни без разлика каков транспорт користиме ...

Read More »

Есенски модни изгледи од &Other Stories во бохо стил

За есенската сезона, модната марка &Other Stories ни нуди модни парчиња во бохо стил. Новиот тренд-водич кој претставува дел од новата есенска колекција и советува како да ги комбинираме модните парчиња е насловен ‘New Nomad’. Модната марка се фокусира на лежерната облека ...

Read More »

Назад во градот: Нови модни изгледи од &Other Stories за пред-есенската сезона

Есента е зад аголот, па доколку сакате на време да го надополните вашиот гардеробер со ново парче облека, & Other Stories нуди неколку модни комбинации за пред-есенската сезона. Модерната модна марка се фокусира на традиционалниот стил со новата колекција, претставена во ...

Read More »

5 „party“ фустани од &Other Stories за врвот и крајот на летото

Модната марка &Other Stories за врвот и крајот на летото ја збогати летната колекција со нови модели на фустани дизајнирани за забави. Фустаните се инспирирани од диско стилот на 70-те години. Новиот моден водич е насловен ‘Frock Stars’, а дизајнерите не ...

Read More »