Tag Archives: &Other Stories

Топ 3 блузички на едно раме од &Other Stories

Оff-the-shoulder моделите повторно се вратија на модната сцена за потоплите денови, а убави блузички со едно раме најдовме во летната колекција на &Other Stories. Од секоја модна комбинација ќе извлечат женствен изглед, а одлични се и за дневни и за вечерни ...

Read More »

Модни парчиња од &Other Stories одлични за летната сезона

Годишните летни одмори се пред нас, па доколку барате облека соодветна за жешките „кежуал“ денови, модната марка &Other Stories ви нуди неколку решенија. Новиот тренд водич на &Other Stories е насловен ‘A World Away’. Колекцијата е фокусирана на лесна гардероба лесна за носење. ...

Read More »

Цветна модна линија од &Other Stories

Модната марка &Other Stories ги здружи креативните сили со британската лајфстајл марка House of Hackney за да ланисираат нова шик колекција. Колекцијата вклучува облека, чевли и модни додатоци со нагласен, флорален принт. Во палетата на бои доминираат сината, портокаловата, жолтата и зелената. ...

Read More »

Гости сте на свадба или прослава? &Other Stories може да ве облече

Новиот моден водич на марката &Other Stories е сконцентриран на модните избори за прослави и свадби кои се чести во летниот период. Шведската модна марка во колекцијата нуди лелеави мини фустанчиња во силни бои, чипкасти модни стилови и свечени комбинезонки. Од ...

Read More »

И &Other Stories лансираше колекција на костими за капење

Се повеќе „хај-стрит“ модни марки се одлучија оваа година за проширување на своите пролетни/летни колекции со линии на костими за капење. Меѓу нив се и & Other Stories кои понудија многу интересни едноделни и дводелни модели. Излезе новиот тренд-водич на &Other ...

Read More »

Ваква весела пролет ни носи &Other Stories

Модната марка &Other Stories пријатно не изнендува со разиграна пролетна колекција инспирирана од уличната мода. Колекцијата е претставена преку тренд-водичот насловен „Café Society“, а акцентот е на урбаниот шик стил. Од цветни фустани и блузи во нагласена жолта нијанса до трендовски ...

Read More »

4 кошули од &Other Stories што ќе ги носиме оваа пролет

Уште малку повеќе од еден месец и пролетта ќе пристигне, а до тогаш „шетаме“ низ продавниците, ги меркаме новите парчиња и ги разгледуваме каталозите на популарните модни марки кои ветуваат весела пролетна модна игра. 4 пролетни кошули од „хај-стрит“ модната ...

Read More »

Нови, свежи изгледи од &Other Stories за зимската сезона

Модната марка &Other Stories го лансираше новиот тренди водич насловен Everyday Heroes презентирајќи ни модни изгледи за сезоната на студените денови. Ролките се предимензионирани но со куса должина и асиметрична форма за да ја оркиваат кошулата која се носи под нив, ...

Read More »

8 новогодишни модни изгледи од &Other Stories

Какошто ни се приближуваат новогодишните и божиќните празници, желбата за ново парче облека во кое ќе ги поминеме прославите ни се зголеува. Ако сеуште барате свежи идеи за стајлинг дизајниран за забави, погледнете во новата колекција на &Other Stories. Новиот тренди ...

Read More »

Новогодишни модни изгледи од &Other stories

Новогодишните забави се пред нас, па секако дека не интересира како да се „стокмиме“ за дочекот на Нова година и за божиќните празници. &Other stories се погрижи да ни предложи неколку идеи. Со новиот моден-водич насловен „Wrapping It Up“ модната марка ...

Read More »