Tag Archives: &Other Stories

Свечена колекција: Лу Дуајон позира во новата кампања на &Other Stories

Француската глумица и пејачка Лу Дуајон е главното лице во новата кампања на &Other Stories. Самата колекција е инспирирана од стилот на Дуајон. Колекцијата е дизајнирана за празничната сезона и содржи плишани фустани и костуми, кожени панталони и свечени кошули. „Стилот ...

Read More »

4 модни комбинации од &Other stories за празничната сезона

&Other stories не инспирира со неколку модни комбинации за празнично дотерување. Од црни елегантни изгледи со шармантни детаљи до свечени плисирани сукњи во смарагдна зелена боја и „диско“ блузички – за декемвриската сезона на забави &Other stories има убави предлози за ...

Read More »

4 флорални модни изгледи од &Other Stories

Како што влегуваме во зимските месеци, веројатно помислувате да ги здиплите алиштата со цветен принт и да ги одложите за потоплите денови. Но, не брзајте! &Other Stories нуди колоритни парчиња со цветен принт за студените денови. Новиот моден водич на модната ...

Read More »

Tricots Trés Chics: 7 модни изгледи од &Other Stories во стилот на парискиот шик

Духот на парискиот шик се чувствува во есенската колекција на модната марка &Other Stories. Одбравме 7 модни изгледи од актуелниот тренд-водич насловен „Tricots Trés Chics“. Фокусот на колекцијата е на плетените џемпери, кожените сукњи и „кежуал“ тексасот. Од &Other Stories ни сугерираат ...

Read More »

Layers to Love: 5 есенски „кул“ изгледи од &Other Stories

Модната марка  &Other Stories ни сугерира нови свежи изгледи за оваа сезона. Новиот тренд водич е насловен Layers to Love и нуди интересни модни решенија за дневни излегувања во постудените денови. Акцентот е на волнените палта и на џемперите кои одлично ...

Read More »

City-Smart Staples – Нови модни изгледи од &Other Stories

Модната марка &Other Stories продолжува да ни сугерира како да се изгледа со стил на улицата во неформални прилики. Модниот водич е насловен „City-Smart Staples“, а во него фокусот е на уличната мода. Од палтенца од вештачко крзно до чизми ...

Read More »

5 нови модни изгледи од &Other Stories инспирирани од уличната мода

Уличната мода продолжува да биде инспирација и во новата колекција на &Other Stories. Шведската модна марка се фокусира на кежуал-шик изгледот. Од палта од вештачко крзно до бомбер јакни во силни бои и трендовски карирани палтенца…Секако тука се и хит чизмите ...

Read More »

Нови есенски изгледи од &Other Stories

Есента и официјално пристигна, па сега е вистинско време да го обновите гардероберот со некое парче потопла облека. Во есенската колекција шведската модна марка &Other Stories се фокусира на кежуал изгледот, поточно на уличната мода. Од џинс до сатенски јакни ...

Read More »

7 нови изгледи од &Other Stories за почетокот на есенската сезона

Модната марка &Other Stories ја претстави есенската колекција насловена „Fresh New Start“. Во центарот на вниманието е виолетовата боја – такви се кошулите, фустанчињата, меките џемпери…Неизбежни се и романтичните цветни принтови кои се комбинираат со тантела. За претстојната сезона &Other Stories ни ...

Read More »

Есенски модели на чевли од & OTHER STORIES за сите вкусови

За есенската сезона &Other Stories ни предлага неколку модели на чевли кои ги погодуваат сите вкусови. Шарените платнени сандали на платформа и стабилна потпетица, инспирирани од 90-те години, сигурно ќе им се допаднат на младите девојки кои сакаат да екпериментираат ...

Read More »