Тег архиви: & Other Stories

Расцутена пролет со новите модни парчиња од & Other Stories

 & Other Stories го лансираше новиот тренди водич наменет за колекцијата дизајнирана за потоплите денови. Новиот водич е насловен ‘Brightly in Bloom’ а се фокусира на моделите кои се лесни, разиграни и весели. Доминираат портокаловата и белата нијанса.Колекцијата содржи фустанчиња со ...

Повеќе »

Вестерн тренд од & Other Stories, поглед на новите модни парчиња

Веќе влеговме во новата 2019 година, и време е за мали дополнувања на стилот. Така сметаат од модната марка & Other Stories кој со новата колекција ни го носат вестерн трендот. Модната марка & Other Stories, која инаку е во сопственост на ...

Повеќе »

Нови зимски, „парти“ изгледи од & Other Stories

Модната марка & Other Stories не подготвува за декемвриската сезона со елегантни изгледи. Новите модни парчиња се совршени за дотерување во студените денови, доколку сте гостин на свадба или одите на забава организирана од работа. Колекцијата вклучува свечени фустани, плишани ...

Повеќе »

Невестинска колекција од & Other Stories

Модната марка & Other Stories ја претстави зимската колекцијата дизајнирана за модерни невести, деверуши и гости на свадба. Освен фустани, во понудата се и костуми и свечени блузи, а најдобар дел од нив се украсени со чипка, бисерчиња или имаат ...

Повеќе »

Палта и јакни од & Other Stories за есен/зима 2018

Ѝ велиме „здраво“ на студената сезона, мислејќи на новата колекција на &Other Stories во која главниот збор го имаат палтата и јакните.  За сезоната есен/зима 2018, модната марка се фокусира на еклектичен спектар на стилови. Од модерни мантили до јакни со вештачко ...

Повеќе »

Пет летни модни комбинации од & Other Stories 

Во екот на летото, модната марка & Other Stories ни нуди неколку „кул“ идеи за кежуал излегувања. Современата модна марка омилена особено меѓу младата купувачка публика, го лансираше модниот водич насловен ‘Country Cool’. Водичот се фокусира на летните фустанчиња, маичките со лого ...

Повеќе »

8 нови летни изгледи од & Other Stories

Модната марка & Other Stories веќе му рече добредојде на летото. Во новиот тренд водич насловен „First Sight of Summer“, & Other Stories ни нуди инспирации што да облечеме во летната сезона за да изгледаме трендовски, а да се чувствуваме пријатно ...

Повеќе »

4 есенски изгледи од & Other Stories

Новиот тренд-водич на & Other Stories е насловен „The Right Cut“ и сугерира шик изгледи за есенските денови. Од волнени палта во силни бои или карирани, до преслатки џемперчиња и впечатливи кошули, во продолжение погледнете ги новите модни изгледи кои ...

Повеќе »

Лимитирана колекција на & Other Stories и Ким Гордон

Популарната модна марка за млади & Other Stories и музичарката Ким Гордон се здружија за есенската линија, а резултатот е – супер модни парчиња. Според модните сугестии на Ким Гордон оваа есен ќе носиме чизми високи над колениците во комбинација со ...

Повеќе »

Повеќе е подобро: 7 модни изгледи од & Other Stories од есенската колекција

Шведската модна марка & Other Stories ни предлага максималистички стил за есенските денови, кој вклучува богат принт, карнери и тексас. Со новиот моден водич & Other Stories ни сугерира впечатливи модни комбинации совршени за дневни излегувања со пријателите или за вечерни ...

Повеќе »