Tag Archives: Анџелина Џоли

Поубава од Анџелина Џоли, а толку личи на неа!

Преубавата Русинка Алина Тсаракова од Северна Осетија е „плукната“ Анџелина Џоли. Сличноста на Алина и Анџелина е неверојатна, со тоа што, фановите се согласуваат дека Алина е уште поубава од холивудската глумица. Активна на социјалните мрежи, Алина собра огромен број на ...

Read More »

Анџелина Џоли: Делот од нас кој е слободен не може да биде замолкнат од болката

Холивудската глумица Анџелина Џоли ја краси декемвриската насловна страница на списанието Harper’s Bazaar.  Фотографирана од Солв Сандсбо, Џоли за насловната е облечена во златен Оскар дела Рента фустан. Ѕвездата на филмот ‘Maleficent 2’ во едиторијалот носи креации од актуелните колекции на ...

Read More »

Анџелина Џоли и Бред Пит во проблеми со разводот

Поранешниот славен пар изгледа дека се соочува со бројни проблеми за да се разведат. Анџелина Џоли и Бред Пит сè уште не го дефиниралe нивниот развод. Поранешните сопружници побарале од судот повеќе време за да успеат да постигнат финансиски договор ...

Read More »

Анџелина Џоли го претстави новиот парфем од Guerlain

Анџелина Џоли ја продолжи соработката со Guerlain и е главно лице во кампањата за новиот парфем насловен Mon Guerlain Bloom of Rose. Новиот парфем е од линијата Mon Guerlain, четврти по ред парфем од оваа линија. Направен е од свежи цветни ноти ...

Read More »

Анџелина Џоли и Киану Ривс флертуваат?!

Анџелина Џоли е вљубена во Киану Ривс, имаат ли нешто повеќе? Дали Анџелина Џоли и Киану Ривс флертуваат? Озборувањето беснее по “бомбата” што ја фрли австралискиот таблоид  NW, според кој врската меѓу Џоли и Ривс е родена во 2017 година ...

Read More »

Анџелина Џоли непрепознатлива со руса коса и скромна облека

Облечена во ретро кошула и макси здолниште, со руса коса, Анџелина Џоли е непрепознатлива. Секако, оваа промена се должи на потребите за снимањето на новиот филм ‘Come Away’, во кој таа ја има главната улога. Ова не е првпат Џоли да ...

Read More »

Судот: Анџелина Џоли мора да му ги дава децата секој втор ден на Пит

Судијата се изјаснил дека Анџелина Џоли мора да му дозволи на нејзиниот иден екс сопруг Бред Пит почести посети на нивните шест деца, пред Судот да го потпише пераментниот договор. Според „Бласт“, овие чести средби на Пит со децата сега ...

Read More »

Еве како Бред Пит успеа да излезе посилен од разводот со Анџелина Џоли

По помалку од две години по разводот, Бред Пит е нова личност: еве како успеа да излезе од најлошиот период во неговиот живот и да се врати во најдобра форма и посилен од билокога. Бред Пит е како феникс. Кога ...

Read More »

Анџелина Џоли во модно издание кое потсетува на стилот на Меган Маркл

Дали Анџелина Џоли го ископира стилот на Меган Маркл? Од изборот на нежната сива нијанса, до моделот на шапката и чантата, секако дека модниот избор на Џоли потсетува на модните избори на војвотката од Сасекс. Глумицата изгледаше кралски елегантно кога ...

Read More »

Анџелина Џоли – заштитно лице на новиот парфем од Guerlain (ФОТО+ВИДЕО)

Глумицата Анџелина Џоли се врати во рекламната кампања на  Guerlain, сега како заштитно лице на новиот парфем насловен Mon Guerlain Florale. 42-годишната Џоли во фотосесијата за кампањата е со нагласен црвен кармин на усните. Облечена во бел фустан со отркиени раменици ...

Read More »