Тег архиви: ангел

Грејс Елизабет е уште еден нов ангел на Викторија сикрет (ФОТО)

Многу гласини се врзуваа за името на моделот Грејс Елизабет и за нејзиното именување на ангел во редовите на манекенките од Викторија сикрет. Конечно, од модната марка за долна облека, го дадоа одговорот – Грејс Елизабет е нов ангел на ...

Повеќе »

Селин Дион во ангелска креација од Стафан Роланд ја отпеја „My Heart Will Go On”

Селин Дион ја разнежи публиката со изведбата на познатата балада од филмот Титаник „My Heart Will Go On” на Билборд музичките награди кои се одржаа вчеравечер. Со оваа изведба на Дион всушност се одбележува и 20-годишниот јубилеј од првата изведба ...

Повеќе »

МТВ филмските награди: Ребел Вилсон во креација инспирирана од ангелите на Викторија сикрет

Австраликата актерка Ребел Вилсон беше суперхерој на вечерта во креација со ангелски крилја и порака на задникот – размисли! Ребел се појави на сцената за да ја додели наградата за најдобра машка улога облечена во костим инспириран од креациите и ...

Повеќе »

Карли Клос не е веќе ангел на Викторија сикрет

Карли Клос ја напушта Викторија сикрет. Една од најпознатите ангели на Викорија сикрет уште од 2011 година, Карли Клос најави дека одлучила да ги врати крилјата. Многумина се прашуваат зошто таа тоа го направи сега додека е на врвот. Клос ...

Повеќе »

Новиот ангел на Викторија сикрет: Запознајте ја Шанина Шеик

Само со едн поглед на нејзините фотографии, секој би помислил дека Шанина Шеик е помалата (23-годишна) сестра на топ-моделот со слично презиме – Ирина Шаик (28). 23-годишната манекенка Шанина Шеик станува дел од ангелите на модната марка за долна облека ...

Повеќе »