Tag Archives: ангели

Што јадат ангелите на Викторија сикрет за топ форма

Можете да претпоставите, станува збор за екстремни диети кои се применуваат пред секој настап и фотосесија. Неодамна Адријана Лима откри детаљи од екстремната диета со која губи набрзина повеќе килограми пред големото шоу на Викторија сикрет. Со три до четири ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет позираат во колекција за Денот на вљубените

Модната марка за долна облека Викторија сикрет ја лансираше кампањата за денот на вљубените. За романтичниот празник, во нови дизајни позираат неколку ангели, меѓу кои Лили Олдриџ, Сара Сампајо, Џозефин Скривен, Џасмин Тукс и Тејлор Хил. Во колекцијата доминираат три ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет ни носат празнична атмосфера (ВИДЕО)

Празниците се ближат, а празничната атмосфера веќе почна да се вжештува особено со новото видео во кое позираат ангелите на Викторија сикрет. Облечени во долна облека од свечената колекција на модната марка, со крила, „заразени“ од новогодишното и божиќното расположение, ...

Read More »

Шоуто на Викторија сикрет: Ангелите во топ форма! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По потврдувањето на листата на ангели, модното шоу на Викторија сикрет официјално се префрли во Париз. Изборот на 12-те ангели секако не разочара никого, меѓу нив – фаворити кои се вратија на сцената и нови лица кои се впечатливи. Ветеранките-ангели ...

Read More »

Кој ќе настапува на шоуто на Викторија сикрет: Нови лица и изненадувања

Модната ревија на Викторија сикрет ќе се случува на 5-ти декември во Париз. 12 ангели вклучувајќи ги и Адријана Лима, Алесандра Амброзио, Тејлор Хил и Џасмин Тукс (која ќе го носи градникот од 3 милиони долари) се веќе потврдени дека ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет во многу секси кампања за градници (ВИДЕО)

Ангелите на Викторија сикрет се подготвени за забава. Претставувајќи ја празничната колекција, моделите Џозефин Скривер, Јасмин Тукс и Тејлор Хил ја имаат главната улога во кампањата „Sexy Little Things“. Во кампањата акцентот е ставен особено на градниците, поточна на линијата ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет ви ги честитаат празниците со песна (ВИДЕО)

Во новото видео на Викторија сикрет, ангелите ги покажуваат своите пејачки способности. Во видеото настапуваат Алесандра Амброзио, Адриана Лима, Кендис Свонепул, Елса Хоск, Џесмин Тукс, Лили Олдриџ и Тејлор Хил, а изведуваат класична божиќна песна.

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет пејат во чест на успешната ревија (ВИДЕО)

Модното шоу на Викторија сикрет е веќе цела недела зад нас, а за да го прослави компанијата за долна облека го објави видеото во кое пејат ангелите на ВС со Селена Гомез. Инаку, шоуто на Викторија сикрет ќе се емитува ...

Read More »

„Викторија сикрет“ размислува за плус сајз ангели

Десетте нови ангели на Викторија сикрет беа и официјално промовирани во јавноста, но сега во компанијата за долна облека размислуваат на уште една новост – вклучување во редовите на ангелите и плус-сајз модели. Размислувањето за вклучување на плус сајз модели ...

Read More »

Селфи-фотографии на 10-те нови ангели на Викторија сикрет

Сите десет нови ангели на Викторија сикрет направија селфи фотографии во центарот на Њујорк. За прват сите десет нови ангели на Викторија сикрет застанаа заедно пред камерата со цел да ја покажат на светот новата „колективна“ убавина на марката за ...

Read More »